در سومین نشست کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان  مطرح شد:سرمایه گذاران بخش مسکن از همدان کوچ میکنند 

در سومین نشست کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان  مطرح شد:سرمایه گذاران بخش مسکن از همدان کوچ میکنند 

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4560 تاریخ انتشار : 1402/9/14 توسط 127 نفر دیده شد

در سومین نشست کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان  مطرح شد:سرمایه گذاران بخش مسکن از همدان کوچ میکنند 

⭕️در سومین نشست کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان  مطرح شد  :

 ❇️سرمایه گذاران بخش مسکن از همدان کوچ میکنند 

⏪به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی همدان، سومین نشست اعضا کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان با حضور رئیس و اعضا هیات رئیسه اتاق بازرگانی، رئیس  و برخی اعضا شورای شهر همدان، معاون شهرسازی شهرداری همدان و همچنین تعدادی از انبوه‌سازان و فعالان حوزه عمرانی استان برگزار شد.
⏪در ابتدای  این جلسه تعدادی از فعالان بخش خصوصی به نمایندگی از صنف خود، مسایل و مشکلات پیش رو را مطرح کرده و سپس رئیس و اعضای شورا و همچنین معاون شهردار همدان  در پاسخ به مسایل مطرح شده پیشنهاداتی را مطرح کردند.
 نایب رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان در این نشست  به اجرانشدن برخی قوانین مربوط به مسکن در همدان انتقاد کرد و گفت: مشکلاتی که از این طریق گریبان انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران در بخش مسکن را گرفته سبب مهاجرت آنها به استان‌های دیگر، به‌خصوص استان‌های شمالی، شده است.
⏪مهدی درویشی ادامه داد: استانی که یک زمانی جزو بهترین استان‌ها برای ساخت و ساز بود اکنون به حاشیه رفته و همین امر سبب کاهش ساخت وساز عواقب آن به گرانی مسکن مخصوصاً، در آینده منجر خواهدشد.
وی گفت: طولانی‌کردن زمان صدور پروانه ساختمانی یکی از مهمترین مشکلاتی است که علاوه بر اینکه فعالان این عرصه را از ادامه کار و پیگیری دلسرد می‌کند باعث گرانی مسکن هم می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی همدان با بیان اینکه همین افراد در شهرهای شمالی به‌راحتی پروانه ساختمانی می‌گیرند، اظهار کرد: قانون برای همه شهرها یکسان است اما چرا دریافت پروانه ساختمانی در شهرها و استان‌های دیگر اینهمه معطلی ندارد؟ آنجا مگر ایران نیست؟
⏪وی با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها طبق قانون باید از نظام فنی- اجرایی کشور تبعیت کنند ولی در بسیاری موارد در همدان اجرا نمی‌شود، گفت: با پیگیری‌های زیادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان امروز نامه‌ای به شهرداری ارسال کرد تا از قانون تبعیت کنند. البته پیش از این پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ایم و خواهش می‌کنیم این بار موردموافقت شهرداری قراربگیرد و قانون را اجرا کنند.
وی تأکید کرد: البته در واحد فنی شهرداری مشکلات زیادی نداریم اما کار در معاونت‌های مالی شهرداری قفل است و به‌سختی کار انجام می‌دهند؛ آنها گاهی اوقات مصوبات لازم‌الاجرا را هم انجام نمی‌دهند.
⏪درویشی با بیان اینکه کمیسیون ماده5 هم باید کار را سهل کند، بیان کرد: گاهی مواقع بعضی پرونده 6-5ماه در این کمیسیون می‌مانند و این به ضرر سرمایه‌گذاران، استان و مردم است.

◀️ روابط‌عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی همدان 
 
 

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان
آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English