همایش قضائی حقوق معادن در همدان برگزار شد 

همایش قضائی حقوق معادن در همدان برگزار شد 

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4461 تاریخ انتشار : 1402/7/7 توسط 135 نفر دیده شد

همایش قضائی حقوق معادن در همدان برگزار شد 

همایش قضائی حقوق معادن در همدان برگزار شد 
 
❇️همایش قضایی حقوق معادن با حضور ۷۰ قاضی استان همدان، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، رئیس و اعضا هیات رئیسه اتاق بازرگانی همدان، مدیران عالی قضایی استان و روسای دادگستری شهرستان‌های استان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط، در سالن همایش های اتاق بازرگانی همدان برگزار شد. 
❇️این همایش در راستای آموزش تخصصی قضات در بخش معدن به همت اتاق بازرگانی همدان وموسسه مشاوره و داوری معدن و صنایع معدنی (صمتا ) با مشارکت قوه قضائیه، برای نخستین‌بار در استان همدان برگزار شد.

❇️نایب رئیس  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در حاشیه همایش آموزش قضایی حقوقی معادن در همدان گفت: این برنامه آموزشی برای ۳۵۰قاضی در تهران برگزار شد و به خواست قوه قضاییه بناست در استان‌های کشور برگزار شود. 
❇️محمدرضا بهرامن با تاکید بر اینکه همدان نخستین استانی است که این برنامه را اجرا می‌کند، افزود: عمده موانع پیش پای معادن کشور در حوزه حقوقی و پرونده‌های حل نشده است. 
❇️وی ادامه داد: اگر تحلیل قوانین مربوط به معادن دقیق انجام شود نباید هیچ پرونده حقوقی باز در دادگاه‌ها باقی بماند، در صورتی که در حال حاضر پرونده‌ها دائما باز هستند و وقت قوه قضائیه هم گرفته می‌شود. 
بهرامن با تاکید بر اینکه معدن بخش سرمایه‌پذیر و در حال توسعه است، گفت: با حل مشکلات این بخش، زیرساخت‌های آن مهیا می‌شود. 
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم ایجاد شعبه تخصصی در اتاق‌های بازرگانی کشور است. 
❇️وی با بیان اینکه امیدواریم نخستین شعبه تخصصی قوه قضائیه در بخش معدن در اتاق همدان ایجاد شود، گفت: در این صورت یک اتفاق نو در توسعه رفتاری قضائی در کشور صورت می‌گیرد. 
❇️وی بیان کرد: دوره آموزشی که امروز در اتاق همدان برگزار شد یکی از زیرساخت‌های توسعه معدن به‌شمار می‌رود. 
بهرامن با بیان اینکه حدود ۴۲۰۰معدن فعال در کشور وجود دارد، اظهار کرد: سهم معدن در اقتصاد کشور پایین است اما اثرگذاری آن بسیار بالاست پس ظرفیت‌های این حوزه را باید از فعل به بالقوه تبدیل کنیم.

⭕️در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی همدان و موسسه صمتا امضا شد.
✅نتیجه این تفاهم‌نامه ایجاد شعبه تخصصی قوه قضائیه در حوزه معدن در محل ساختمان اتاق بازرگانی همدان خواهدبود.

◀️ روابط‌عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی همدان   

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان
آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English