در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی استان مطرح شد سنگ‌های قیمتی پتانسیل بالقوه توسعه و اشتغال در همدان

در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی استان مطرح شد سنگ‌های قیمتی پتانسیل بالقوه توسعه و اشتغال در همدان

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4456 تاریخ انتشار : 1402/7/4 توسط 72 نفر دیده شد

در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی استان مطرح شد سنگ‌های قیمتی پتانسیل بالقوه توسعه و اشتغال در همدان

⭕️در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی استان مطرح شد 
❇️سنگ‌های قیمتی پتانسیل بالقوه توسعه و اشتغال در همدان 
 
❇️رئیس پارلمان بخش خصوصی استان همدان در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی همدان با تاکید بر اینکه توسعه بخش معدن یکی از اولویت‌های اصلی استان است، گفت: یکی از بحث‌های مهم در این بخش سنگ‌های قیمتی است زیرا تاثیر قابل توجهی در اقتصاد استان دارد. 
❇️رحیم مرتضایی با بیان اینکه توسعه سنگ‌های قیمتی در استان اشتغالزایی قابل توجهی بدنبال دارد، اظهارکرد: در سفر معاون وزیر امور خارجه به همدان قرار بر این شد تا اتاق همدان شرکت‌های خارجی فعال در حوزه سنگ‌های قیمتی را در جهت برقراری مراوده با آنها، شناسایی کند. 
❇️وی ادامه داد: در این راستا بیش از ۸۰۰شرکت در جهان شناسایی شد که احتمال همکاری با ۱۳۴مورد از آنها میسر خواهدبود که برای ادامه کار با معاون وزیر مجددا ارتباط برقرار کرده تا همکاری‌های لازم را با اتاق همدان داشته باشد. 
❇️رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به فعالیت‌های اخیر اتاق در راستای توسعه این بخش، گفت: در تلاش هستیم تا همایش ملی سنگ‌های قیمتی در همدان برگزار شود. 
وی با تاکید بر اینکه همدان سومین استان توانمند در معادن سنگ‌های قیمتی است، گفت: در صورت توسعه این بخش، اشتغالزایی و توسعه اقتصادی قابل توجهی در استان ایجاد خواهدشد.
✅در ادامه نایب رئیس کمیسیون معادن با بیان اینکه در همدان توانایی ایجاد و احداث واحدهای فروش سنگ‌های قیمتی را دارد، اظهارکرد: برای این کار، اعضای کمیسیون و فعالان این عرصه باید به‌طور جدی وارد عرصه شده و موجب رونق شوند. 
✅حمید احمدی با تاکید بر اینکه نگاه معدن باید محیط زیستی باشد، گفت: همدان استانی سردسیر بوده اما با برخی رفتارها و استفاده بالا از انواع انرژی‌ها موجب ایجاد روزهای گرم برای طبیعت شده‌ایم. 
وی ادامه داد: سازمان محیط زیست یکسری موارد را باید آموزش بدهد در غیر اینصورت بهره‌برداران آسیب می‌بینند و سودی نمی‌برند.؛ با هم‌افزایی باید نگاهمان حفظ و نگهداری از محیط زیست باشد و گرمای طبیعت را به حداقل برسانیم. 
احمدی در پایان سخنانش گفت: باید هماهنگی بین اتاق و حوزه‌های مختلف دولتی باشد تا مشکلات بهره‌برداران و محیط زیست به حداقل برسد.
❇️ در ادامه این نشست احمدی معاون امور معادن اداره کل صنعت،معدن و تجارت استان همدان هم در این جلسه با تاکید بر ظرفیت‌های ویژه استان در سنگ‌های قیمتی گفت: کمیسیون معادن در راستای توسعه سنگ‌های قیمتی می‌تواند در ادامه کار به ۲موضوع توجه ویژه داشته باشد. 
❇️احمدی افزود: تعیین تکلیف پرشین یاقوت و به‌روز کردن دانش در این حوزه می‌تواند کمک بزرگی به این بخش کند. 
❇️وی با بیان اینکه ماشین‌آلات تراش در استان قدیمی هستند، اظهارکرد: تعداد زیادی متخصص در این زمینه در استان فعال هستند که برای جلوگیری از مهاجرت آنها می‌توان در دوره‌های آموزشی دانش آنها را به‌روز کرده و همچنین از تجربیات خارجی‌ها برای این امر استفاده کرد. 
❇️معاون صنایع دستی و گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز با اشاره به تعداد مجوزهای صادرشده در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی اظهارکرد: ۳۶۷مجوز به‌صورت کارگاهی و انفرادی از ابتدای سال ۱۳۹۰تاکنون در استان صادرشده است. 
❇️محمدرضا خلجی با بیان اینکه ۵۰کارگاه فعال در استان وجود دارد، افزود: این تعداد کارگاه برای ۵۰۰نفر اشتغالزایی کرده است.

 
◀️ روابط‌عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی همدان   

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان
آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English