امضای تفاهم نامه همکاری اتاق های بازرگانی همدان و پراهوا رومانی

امضای تفاهم نامه همکاری اتاق های بازرگانی همدان و پراهوا رومانی

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4398 تاریخ انتشار : 1402/5/31 توسط 60 نفر دیده شد

امضای تفاهم نامه همکاری اتاق های بازرگانی همدان و پراهوا رومانی

 

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان اتاق های بازرگانی همدان و پروهوا(رومانی) با حضور رحیم مرتضایی رئیس و اعضا هیات رئیسه اتاق بازرگانی همدان ، اورلین گوگولسکو رئیس اتاق بازرگانی پراهوا وحسین سادات میدانی سفیر جموری اسلامی در بخارست و مسئولین حوزه بین الملل اتاق بازرگانی همدان و پروهوا برگزار شد.

نشست و امضای تفاهم نامه دوجانبه اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان با اتاق بازرگانی پراهوا  کشور رومانی با هدف  معرفی ظرفیت های  اقتصادی دوطرف  و در راستای افزایش سطع تعاملات تجاری اتاق های برگزار گردید.
رئیس اتاق همدان در این نشست که بصورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید با معرفی کاملی از شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری استان همدان مهم ترین زمینه های مشترک همکاری را جهت تشریح نمود و  افزود ،  مطمئنا" تشابهات فرهنگی و علایق مردم دو کشور  ایران ورومانی ، طی  سالهای متمادی ، پایه  شکل گیری  روابط عمیق سیاسی و اقتصادی بوده  ودر این مورد می توان به سرمایه گذاری های مشترک ایران و رومانی اشاره کرد .

مرتضایی خاطر نشان کرد رشد اقصادی  و اقتصاد باز  و مبتنی بر صادرات  دو کشور  ایران  و رومانی ، طی سالهای  اخیر ،  فاکتور های  مهمی هستند که باعث علاقمندی  فعالان اقتصادی  برای  تبادلات تجاری  دو جانبه  شده است و ما معتقدیم   کشور رومانی می تواند زمینه ساز  ورود ایران  به کشورهای  حوزه  بالکان  و اتحادیه  اروپا  می باشد .

، رییس اتاق بازرگانی پروهوا نیز در این مراسم با اشاره به مفاد این تفاهم نامه، آن را مقدمه بسیار مهمی برای برداشتن گام‌های عملی در آینده دانست و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری را عامل مهمی در امر توسعه در روابط اقتصادی دو طرف برشمرد.

 

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان
آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English