چهل و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

چهل و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4190 تاریخ انتشار : 1401/6/20 توسط 128 نفر دیده شد

چهل و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد

چهل و پنجمین نشست اعضا شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با حضور علی اصغر زبردست رئیس اتاق همدان،ظاهر پورمجاهد معاون امور اقتصادی استانداری همدان ،مدیران عالی دستگاه های اجرایی و فعالین اقتصادی استان برگزار گردید.

علی‌اصغر زبردست با عنوان اینکه در استان همدان ۶ واحد نیروگاه خورشیدی و دو واحد نیروگاهی گازسوز راه‌اندازی شده است که جمعاً تقریباً ۵۳ مگاوات برق در حال تولید است، اضافه کرد: یکی از واحدهای تولید نیروگاهی متأسفانه به دلیل مشکلات موجود مجبور شده ۴ واحد نیروگاهی خود را در کشور اسپانیا راه‌اندازی کند که این موضوع شدیداً تأثرانگیز است چراکه سرمایه‌گذار ایرانی به دلیل قوانین سخت و بازدارنده مجبور شده واحد تولیدی خود را در کشور دیگری راه‌اندازی کند.

رئیس اتاق بازرگانی همدان بابیان اینکه، اگر قرار است روی کاری سرمایه‌گذاری شود قطعاً باید دولت به تعهدات خود عمل کند تا تولیدکننده و سرمایه‌گذار تشویق شود و بتواند کار خود را به انجام برساند، اضافه کرد: اگر بنا باشد تولیدکننده با سرمایه‌گذاری هنگفتی که انجام می‌دهد سرمایه‌اش برنگردد و سودی حاصل نشود با ضرر روبرو خواهد شد.


زبردست بابیان اینکه باید فکر عاجلی در خصوص بانک‌های خصوصی اندیشیده شود، اضافه کرد: وقتی بانکی اعلام می‌کند که ۷۰ درصد سپرده‌های مردم را به شرکت‌های زیرمجموعه خود به‌عنوان تسهیلات واگذار کرده‌ام یعنی عملاً پول و سرمایه مردم را می‌گیرند و به شرکت‌های رقیب خود در بخش خصوصی واگذارمی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی همدان با عنوان اینکه در زمان دولت قبل که رئیس بانک مرکزی به استان همدان سفر داشت به‌صورت بخشنامه‌ای اعلام شد چهار درصد از سود بانک‌های خصوصی باید در استان خرج شود، اضافه کرد: تاکنون از طرف بانک‌های خصوصی جوابی به استانداری ارسال نشده ضمن اینکه در همه استان‌ها به همین روال است و ریالی هم به‌عنوان بخش خصوصی کاری برای استان انجام نپذیرفته است.

زبردست بابیان اینکه واقعیت امر فرار سرمایه از استان است، اضافه کرد: بانک‌های خصوصی در استان همدان درواقع هیچ عایدی برای استان ندارند و از آن‌طرف هم بانک‌های دولتی گرفتار سپرده‌گذاری در بانک‌ها شده‌اند به‌طوری‌که توانایی پرداخت تسهیلات از محل سپرده‌گذاری‌های خود ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی همدان با عنوان اینکه باید در همه استان‌ها موضوع بانک‌های خصوصی یک‌بار برای همیشه حل شود، اضافه کرد: اگر به همین روال پیش برود بانک‌های دولتی نمی‌توانند تسهیلات پرداخت کنند.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English