رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی همدان مطرح کرد: دولت مدعی است رشد نقدینگی را کنترل می‌کند اما در عمل این‌چنین نیست و مغایرت‌ها زیاد است
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی همدان مطرح کرد: دولت مدعی است رشد نقدینگی را کنترل می‌کند اما در عمل این‌چنین نیست و مغایرت‌ها زیاد است

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4095 تاریخ انتشار : 1401/4/6 توسط 61 نفر دیده شد

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی همدان مطرح کرد: دولت مدعی است رشد نقدینگی را کنترل می‌کند اما در عمل این‌چنین نیست و مغایرت‌ها زیاد است

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی همدان درنهمین نشست اعضا کمیسیون بابیان اینکه اقدام دولت در حذف ارز ترجیحی مورد اقبال تجار، بازرگانان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و به‌ویژه فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی است، گفت:به هر حال  باید این اقدام انجام می شد  تا تکلیف مردم مشخص شود که با چه وضعیتی باید کار را دنبال کنند.

هادی خورشیدی بابیان اینکه اقدام دیگر دولت این است که ارزهای وارداتی در کشور از صادرکنندگان با نرخ توافقی در صرافی‌ها فروخته ‌شود که این اقدام صادرات را فعال خواهد کرد، گفت: اگر این اصلاحات جواب دهد با همکاری بخش خصوصی ارز تک‌ نرخی خواهد شد.

وی بابیان اینکه تک‌نرخی شدن ارز امری واجب است و نباید فاصله قیمت ارز نیمایی و ارز بازار زیاد باشد، گفت: حذف ارز ترجیحی قدم مثبتی است تا تعرفه برای صادرات کالاها مشخص شود هرچند نباید هر کالایی را صادر کنیم بلکه باید ابتدا نیاز بازار کشور تأمین شود و سپس کالاها صادر شوند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی همدان بابیان اینکه آزاد شدن ارز شیر، روغن؛ مرغ و تخم‌مرغ توسط دولت صورت گرفت اما در ادامه آن هزاران محصول که در تهیه آن‌ها از این مواد استفاده می‌شد با افزایش قیمت روبرو شدند، گفت: مردم از این مسئله در رنج هستند.

وی بابیان اینکه دولت قصد داشت اقتصاد آزاد را کلید بزند اما مسئله آن است که نباید در این اقدام آحاد جامعه به مضیقه بیفتند، گفت: با این وضعیت کالاهای مصرفی روزانه مردم تحت‌الشعاع قرارگرفته اما امیدواریم شاهد درک صادرکنندگان و تولیدکنندگان از اینکه مصرف‌کننده به ‌زحمت نیفتد باشیم .

خورشیدی همچنین بابیان اینکه دولت مدعی است رشد نقدینگی را کنترل می‌کند اما در عمل این‌چنین نیست و مغایرت‌ها زیاد است که این موارد اعتراضات عمومی را به دنبال دارد، وی در ادامه بابیان اینکه باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی استان همدان شناسایی و از سرمایه‌گذاران حمایت شود، گفت: تقویت ارتباط اتاق بازرگانی با مجمع نمایندگان استان مدنظر است تا از اتفاقاتی که در مجلس رخ می‌دهد مطلع باشیم.

خورشیدی همچنین به عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان اشاره کرد و بابیان اینکه بانک صنعت و معدن تخصصی و برای بخش صنعت ایجادشده اما مانده تسهیلات این بانک در استان همدان 300 میلیارد تومان است، گفت: این بانک 490 درصد منابع خود را تسهیلات داده است.

وی بابیان اینکه حل نیازهای تولید و صادرات در استان همدان نیازمند همراهی بانک‌ها است، عنوان کرد: در بررسی عملکرد بانک‌های استان به این نکته رسیدیم که بانک‌های ملت، تجارت و صادرات بالاترین تسهیلات را به‌فوریت پرداخت می‌کنند.

خورشیدی همچنین بابیان اینکه سال گذشته 14 مصوبه از کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد که 9 مورد از آن‌ها به امور بانکی مربوط بود که اجرایی شذ و پنج مورد دیگر در دست پیگیری است، گفت: چهار مصوبه نیز برای طرح در شورای گفتگوی اخیر مدنظر بود که به دلیل احتمال سفر هیئت دولت به استان همدان شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  در هفته های آتی برگزار خواهد شد.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English