حضور رئیس و دبیر اتاق همدان در رویداد بین‌المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو  ۲۰۲۲ ساری
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۴/۱۳

حضور رئیس و دبیر اتاق همدان در رویداد بین‌المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو  ۲۰۲۲ ساری

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4032 تاریخ انتشار : توسط 83 نفر دیده شد

حضور رئیس و دبیر اتاق همدان در رویداد بین‌المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو  ۲۰۲۲ ساری

آیین افتتاحیه رویداد بین‌المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو  ۲۰۲۲ ساری با حضور با حضور سفرا و نمایندگان ۱۰ کشور عضو اکو در هتل بادله ساری برگزار شد،در این مراسم که علی اصغر زبردست رئیس اتاق بازرکانی  صنایع معادن و کشاورزی همدان ،طاهره ایزدی دبیر اتاق همدان نیز بصورت ویژه حضور داشتند ساری را بعنوان  پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو در سال ۲۰۲۲معرفی نمودند.در این مراسم علاوه بر سفرای کشور‌های پاکستان، افغانستان، آذربایجان، ترکیه، ترکمنستان، قرقیزستان ،قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان ، دبیرکل و اعضای شورای همکاری‌های اقتصادی (اکو) و وزیر گردشگری ایران و نمایندگان کشور‌های دیگر هم حضور داشتند.
عبدالله اف سفیر ازبکستان به عنوان رئیس دوره‌ای گردشگری کشور‌های عضو اکو هم در این همایش بر تقویت پرواز‌های گردشگری تاکید کرد و کرد و گفت: سامانه الکترونیکی صدور روادید برای گردشگران، خواهر خواندگی شهر‌های کشور‌های عضو اکو از جمله فعالیت‌هایی است که در این کشور انجام شد.
دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در آیین افتتاحیه رویداد بین المللی ساری پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو، سال ۲۰۲۲ با قدردانی از میزبانی ایران و ساری برای برگزاری این رویداد گفت: انتخاب شهر ساری به عنوان پایتخت گردشگری پس از برگزیده شدن شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان به عنوان پایتخت گردشگری سال ۲۰۲۱ انجام شد که موجب تعامل بیشتر کشور‌های دارنده پشینه تاریخی و فرهنگی مشترک شده است .
دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو گفت: گردشگری موجب افزایش درک جهانی و تعاملات جهانی می‌شود که به صلح جهانی می انجامد.
او با بیان اینکه به واسطه تنوع میراث فرهنگی و تاریخی، جاده ابریشم و ثبت ۷۴ اثر ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو، بر استفاده بهینه از همه مزایای موجود در رویداد بین المللی اکو تاکید کردو افزود: براساس اعلام شورای جهانی سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۹، گردشگری ۱۹ درصد تولید ناخالص داخلی و ۳۳۰ میلیون شغل را به خود اختصاص داد.
ناظری ادامه داد: در سال ۲۰۱۹ میانگین سهم سفر از گردشگری ۲ و هفت دهم تولید ناخالص بوده است و ۴۹ میلیارد دلار کسب درآمد منطقه گردشگری اکو بود که باید تقویت شود.
گفتنی است اهداف اصلی طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو تشویق کشورهای عضو برای تهیه برنامه‌های ملی به منظور توسعه شهرهای گردشگری با هدف فقرزدایی و توسعه پایدار اقتصادی، افزایش توجه به طبیعت‌گردی، گردشگری مذهبی، سلامت و فرهنگی در میان کشورهای عضو اعلام شده است.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English