آیین تجلیل از کارفرمایان برتر حوزه کارآفرینی استان همدان برگزار شد
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

آیین تجلیل از کارفرمایان برتر حوزه کارآفرینی استان همدان برگزار شد

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 3940 تاریخ انتشار : 1400/11/7 توسط 142 نفر دیده شد

آیین تجلیل از کارفرمایان برتر حوزه کارآفرینی استان همدان برگزار شد

آیین تجلیل از کارفرمایان برتر حوزه کارآفرینی استان همدان برگزار شد


در آیینی از کارفرمایان برتر حوزه کارآفرینی استان همدان تقدیر شد، به گزارش روابط عمومی اتاق همدان  از 6 کارفرما در مراسمی با حضور معاون اقتصادی استاندار،نایب رئیس اتاق بازرگانی و دیگر مسئولان در سالن تأمین اجتماعی استان تقدیر شد.در این آیین مهدی درویشی از شرکت پیمانکاری نماسازان ،، ناصر قنبری از کارگاه مبل و منبت قنبری ،عبدالمجید دیناروند از نیروگاه شهید مفتح،حمیدرضا پیری از شرکت مروارید سفید، امینِ پورفتح ا... از شرکت داتیس و منوچهر خوش سیرت از کارگاه سفال  به عنوان  کارفرمایان برتر انتخاب شدند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان در این مراسم اظهار داشت: سازمان به دوران پیری خود رسیده به‌طوری که در همدان 4 نفر بیمه‌پردازی می‌کند و یک نفر بیمه تمام دریافت می‌کند، اما در گذشته در برابر 20 نفر بیمه‌پرداز تنها یک نفر بیمه دریافت می‌کرد.
شهناز حمزه‌لوئی ادامه داد: به علاوه اینها تعدادی بیمه بیکاری در سطح کشور پرداخت می‌شود که ضریب آن در همدان نسبت به سایر استان‌ها بالاتر است.
وی با بیان اینکه هزینه‌های بیمه‌ بیکاری که تعهدات کوتاه‌مدت به‌حساب می‌آیند و مستمری‌بگیران که پرداخت بلندمدت محسوب می‌شوند جمعاً رقم بسیار بالایی می‌شود، بیان کرد: با رقم بودجه پیشنهادی و وضعیت مالی سازمان تأمین اجتماعی، استان‌ها در وضعیتی قرار دارند که باید برای درآمد و هزینه خود پاسخگو باشند.
حمزه‌لوئی ادامه داد: پیش از این ما در استان‌ها کاری با منابع نداشتیم، اما در شرایط فعلی که برای پرداخت مستمری‌ها 6 هزار میلیارد تومان وام دریافت می‌کنند به استان‌ها فشار می‌آورند تا منابع استانی را با هزینه‌ها یکسان کنیم و از تهران پول نگیریم. وی با تأکید بر اینکه بدهی دولت به تأمین اجتماعی 450 هزار میلیارد تومان است، گفت: ای کاش تأمین‌اجتماعی را به حال خود رها می‌کردند تا در حد تعهدات خود کار کند و هزینه‌های دیگر به عهده‌اش نباشد. مدیرکل تأمین اجتماعی استان افزود: قرار است 91 هزار میلیارد به اشکال مختلف به سازمان پرداخت شود که برای سال 1401 امیدوارانه به آن نگاه می‌کنیم.
ظاهر پورمجاهد معاون اقتصادی استاندار همدان نیز در مراسم تجلیل از کارفرمایان نمونه کارآفرین با قدردانی از کارآفرینان که در مسیر تعالی تولید مجاهدانه تلاش می‌کنند، بر هم افزایی میان مدیران برای حفظ اشتغال موجود و رفع موانع تولید تاکید کرد.
ظاهر پورمجاهد تاکید کرد مسولان سازمان در استان بدانند اگر می‌خواهند تولید در استان شتاب بگیرد باید تفکرها را تغییر بدهند.
وی افزود: واحدهای تولیدی گرفتاری‌های زیادی دارند و با دردسرسازی برای آنهایی که پرونده‌شان بسته شده کار به‌جایی نمی‌رسد.
پورمجاهد گفت: امروز تولید به مراقبت نیاز دارد و برای توسعه و کمک به تولید طور دیگری باید ببینیم.
 علی اکبر فلاح نایب رئیس اتاق همدان نیز در این نشست با بیان اینکه کارگر و کارفرما صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند و شاید بتوان گفت از تمام هزینه‌ها و درآمدهای تامین اجتماعی ۷۰ درصد را کارفرمایان و ۲۰ درصد را کارگران پرداخت می کنند، اظهار داشت: اگر دولت حق خود را پرداخت کند کارگر و کارفرما در تنگنا قرار نمیگیرند.

علی اکبر فلاح با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور از خانواده تامین جتماعی هستند، تاکید کرد: برای بهبود فضای کسب و کار باید به کارفرمایان کمک کرد.

وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی بدون وجود کارگر و کارفرما نمی‌تواند سر پا بماند، گفت: کارفرمایان یکی از شرکای تامین اجتماعی محسوب می‌شوند اما جای سوال دارد که چرا باید در جایگاه متهم قرار گیرند و چنین تصور شود که قصد فرار مالیاتی دارند در حالی که این چنین نیست.

وی با بیان اینکه صنایع استان و فعالان اقتصادی به سبب تاثیری که از اوضاع اقتصادی کشور دارند دچار رکود شده اند و بر همین اساس باید بهبود فضای کسب و کار اولویت همه وزارتخانه‌ها به خصوص وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی باشد، اظهار داشت: کمک به حفظ تداوم فعالیت فعلی واحدهای تولیدی باید اولویت باشد.

 فلاح عنوان کرد: رکود، تحریم ها استکبار، کمبود منابع بانکی و واردات بی رویه کالای قاچاق که از سال ۸۸ به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها شدت گرفته باعث وارد آمدن سختی و فشار به کارفرما یا ن شده است.

وی عنوان کرد: سال 88 قصد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مطرح شد که در پی آن شاهد گران شدن حامل‌های انرژی بودیم ضمن اینکه تغییر نرخ ارز و نبود ماشین آلات بروز فشار به تولید کننده را مضاعف کرده است.

 وی با بیان اینکه گذشته از همه اینها دولت هم بدهی خود را به واحد تولیدی نمی‌دهد و همین موارد پرداخت وام ها و اقساط کارفرکایان را به تاخیر انداخته است، گفت: خوشبختانه بنا به اعتقادی که کارفرمایان به زندگی کارگران دارند حق بیمه آنها را پرداخت می کنند.

فلاح عنوان کرد: اگر امروز سه هزار میلیارد تومان منابع برای وصول توسط تامین اجتماعی همدان تعیین شده بدین معنی است که این هزینه ها در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه فشار وصول این سه هزار میلیارد تومان یقیناً به کارفرمایان وارد می شود، گفت: حق بیمه از یک طرف و مسائل حسابرسی و پیمانها و مواردی از این دست از طرف دیگر باعث سختی کار شده و فشار به کارفرما بالا رفته و توان ایستادگی در این جنگ نابرابر کم است.

وی با بیان اینکه امروز خط مقدم جبهه همان جبهه اقتصادی و کارگر و کارفرما خط مقدم این جبهه هستند ضمن اینکه قرار گرفتن در این جبهه از حضور در جبهه جنگ تن به تن با دشمن سخت تر است، گفت: سلامت تامین اجتماعی حکم آب حیات برای کارفرما دارد چرا که به خدمات آن نیاز دارد.

فلاح با بیان اینکه در طول تاریخ آنقدر به این آب حیات آلودگی اضافه شده که کارها به سختی پیش می‌رود به آیین‌نامه‌ها، مصوبات و انواع و اقسام قانون اضافه شده به قانون اول تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: موارد فراقانونی مزاحمت های ایجاد کرده و هر کس قانون را به نفع خود تفسیر می‌کند.

وی به وجود بسیاری از بیمه‌شده های سایر استان ها در همدان اشاره کرد و با بیان اینکه در حال  حاضر بسیاری از بیمه شده ها مربوط به استان‌های دیگر هستند و حالا که بازنشسته شده اند به استان همدان تحمیل شده‌اند، گفت: وصول مطالبات تامین اجتماعی نباید به کارفرمایان استان همدان فشار وارد کند.

فلاح به ماده ۴۳ قانون هیئت های بدوی اشاره کرد و با بیان اینکه این هیئت چهار نفر عضو دارد که دو نفر از تامین اجتماعی حضور دارند و همین مسئله باعث شده در رای نهایی همواره با چالش مواجه باشیم، گفت: چرا باید در استان همدان چالش ایجاد و رقم های نجومی پرداخت حق بیمه پس از پیگیری به صفر برسد در حالیکه اگر کارفرما به رای قطعی اعتراض نکند آن رای لازم الاجراست .

وی ادامه داد: کارفرمایان به تعهدات خود عمل می کنند اما نباید تحت فشار قرار گیرند و شالوده کار از هم بپاشد و تأمین اجتماعی هم باید به وصول مطالبات خود از دستگاه‌های اجرایی بپردازد.

وی با بیان اینکه محیط گفتمان وجود دارد و موارد و مشکلات عنوان می‌شود، گفت: با این حال بخشنامه‌های فراقانونی مشکلات جدی ایجاد کرده و باید برای آنها چاره اندیشی شود.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English