بستن حساب بانکی واحد تولیدی به دلیل بدهی پذیرفتنی نیست
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

بستن حساب بانکی واحد تولیدی به دلیل بدهی پذیرفتنی نیست

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 3931 تاریخ انتشار : 1400/11/2 توسط 123 نفر دیده شد

بستن حساب بانکی واحد تولیدی به دلیل بدهی پذیرفتنی نیست

رئیس کمیسیون مالیاتی اتاق بازرگانی استان همدان:

بستن حساب بانکی واحد تولیدی به دلیل بدهی پذیرفتنی نیست

 

رئیس کمیسیون مالیاتی اتاق بازرگانی استان همدان به هیچ وجه حساب بانکی هیچ واحدی تولیدی به دلیل داشتن بدهی نباید بسته شود، گفت: با بستن حساب بانکی، واحد تولیدی به تعطیلی کشانده می‌شود و تعطیلی کارگاه اصلا پذیزفتنی نیست.

به گزارش روابط عمومی اتاق همدان ؛علی اکبر فلاح ز در جلسه کمیسیون مالیاتی اتاق بازرگانی استان همدان با بیان اینکه در کل کشور هشت هزار نماینده دادرسی بند سه وجود دارد و تعداد آنها باید به ۱۲ هزار نفر برسد، اظهار کرد: در یک مرحله به ۱۰ هزار نفر و در یک مرحله دیگر به ۱۲ هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در معافیت واحد‌های تولیدی ماده ۱۳۲ در مناطق محروم و غیر محروم سنواتی اعلام شده که هر منطقه تا چه مدتی معافیت دارند، ادامه داد: در مناطق محروم داخل شعاع در شهرک‌ها و نواحی اقتصادی ۷ سال و در نقاط توسعه نیافته ۱۲ سال معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون مالیاتی اتاق بازرگانی استان همدان به نامه وزیر اقتصاد اشاره کرد و با بیان‌اینکه تولید کنندگان باید قانون بهبود فضای کسی و کار مطالعه کنند تا به حقوق خود واقف شوند، افزود: آموزش درخصوص مسائل مالیاتی باید به طرق مختلف انجام شود و امسال در چهار کمیسیون توضیح‌ مالیاتی داده شده است.

وی درخصوص ارائه اظهارنامه مالیاتی با اشاره به اینکه وقتی اظهار نامه مالیاتی ارائه می‌شود این اظهار نامه یا مورد قبول واقع می‌شود یا قبول نمی‌شود، اضافه کرد: در صورتی که اظهار نامه مورد قبول واقع نشود پرونده به دست ممیزی کل برای توافق با موعدی می‌رود.

فلاح با اشاره به اینکه تاکنون یک نفر در ممیزی کل تصمیمی گیری می‌کرد اما برای اینتا که سه تا ۵ نفر با هم به توافق می‌رسند، بیان کرد: در صورتی که توافقی انجام نشود به هیات تجدید نظر می‌رود و موضوع تا زمان حل و فصل شدن جلو می‌رود.فلاح با اشاره به اینکه موضوع مزایای انگیزشی و مصوبه دیوان عدالت اداری از چهار ماه پیش ابلاغ شده است، ادامه داد: پیگیر این موضوع در تهران هستیم.

وی با بیان اینکه مسائل انگیزشی برای کارکنان دولت و بخش خصوصی مهم است، افزود: تصمیم بر این بود بخش خصوصی را معاف کنند اما مطرح شد که مسائل انگیزشی برای همه حقوق بگیران است.

رئیس کمیسیون مالیات،تامین اجتماعی و روابط کار  اتاق بازرگانی استان همدان با اشاره به اینکه ایراد ما تولید کنندگان نقص اطلاعاتی خود ما از قانون است و ما کم اطلاعی هستیم، اضافه کرد: باید کارفرمایان قانون بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید را مطالعه کنند و به حقوق خود واقف شوند.

فلاح با تاکید بر اینکه به هیچ وجه حساب بانکی هیچ واحدی تولیدی به دلیل داشتن بدهی نباید بسته شود، ادامه داد: با بستن حساب بانکی واحد تولیدی به تعطیلی کشانده می‌شود و تعطیلی کارگاه اصلا پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به اینکه تمام کسانی که برای دریافت وام‌ به بانک مراجعه می‌کنند، باید اعتبار سنجی شوند، افزود: همه بخشودگی جرایم شامل کسانی شده که بدهی‌های بالایی داشتند‌ و امیدواریم با اعتبار سنجی شرایط بهتر شود.

نایب رئیس اتاق همدان  با اشاره به اینکه باید برای محاسبه نرخ صفر مالیاتی دفتر وجود داشته باشد، اضافه کرد: در زمینه معافیت مالیاتی واحد‌های تولیدی کشاورزی آیا استناد به نرخ صفر می،شود یا فقط معافیت انجام می‌شود.

مشاور امور مالیاتی اتاق بازرگانی استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه زیر ساخت برخی مسائل وجود ندارد و بدون اطلاع اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: همه باید تا ۳۰ دی ماه سال جاری کارت خوان‌های خود را در سامانه ثبت کنند.

شیرویه جعفری نسب با بیان‌اینکه در صورتی که فردی کارت خوان خود را در سامانه ثبت نکند، بانک مرکزی کارت خوان را غیر فعال می‌کند، ادامه داد: قسمت اعظمی از کسانی که اظهارنامه مالیاتی ارائه دادند،  برگه قبلی مالیات آنها قبول شده است.

وی با اشاره به اینکه در تبصره ماده ۹۸ مشخص شده تا سه سال سازمان امور مالیاتی باید زیر ساخت‌ها را درست کند و بعد مالیات الراس حذف شود، افزود: متاسفانه تاکنون زیر ساخت‌ها آماده نشده است.

وی اضافه کرد: حساب اشخاص حقیقی مشخص است و اما  اشخاص حقوقی که چند حساب دارند اگر ثابت کنند که برخی از آنهد جزو حساب‌های کاری نیست، مشمول مالیات نمی‌شود.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English