آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان همدان برگزار شد
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان همدان برگزار شد

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 3929 تاریخ انتشار : توسط 195 نفر دیده شد

آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان همدان برگزار شد

هفت صادرکننده برتر استان همدان در گروه کالایی صنایع معدنی، تبدیلی کشاورزی، شیمیایی و سیمان در آیینی با حضور استاندار و جمعی از مسوولان معرفی و با اهدای تندیس و هدیه از آنها تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، در این آیین که شامگاه چهار شنبه 29 مهرماه 1400در استانداری همدان برگزار شد از صنایع و واحدهای تولیدی «سیمان هگمتان»، «معدن سرمک»، «آهن و سیلیس آذرخش»، «یاقوت ناب پارس»، «صنایع غذایی سحر»، «فروسیلیس غرب پارس» و «فراپل جم» به عنوان صادرکنندگان برتر استان معرفی و از مدیران این واحدها تقدیر شد.

رییس اتاق بازرگانی استان همدان در این آیین اظهار داشت: کار تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان در شرایط نامناسب اقتصادی کشور بسیار ستودنی است

"علی اصغر زبردست" با بیان اینکه تحریم و کرونا اثرات مخربی بر وضعیت بخش بزرگی از صنعت وارد کرده است، افزود: تعدادی از صنایع برای اجرای طرح توسعه ماشین آلات خود را وارد کرده اند اما به دلیل شرایط کرونا راه اندازی انها به تعویق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی استان همدان برای حل و فصل مشکلات و موانع موجود در کنار تولیدکنندگان قرار دارد اما بخشی از این مسائل متاثر از شرایط جهانی است که بر بخش تولید و صادرات ما مستولی شده و باید با صبوری از آن گذر کنیم

زبردست همچنین به راه اندازی پایانه صادراتی استان همدان اشاره کرد و افزود: این پایانه فاقد زیرساخت و امکانات لازم است که برای توسعه امر صادرات نیازمند تامین ملزومات بسیاری است

رییس اتاق بازرگانی استان همدان با برشمردن مزایا و پتانسیل‌های صادراتی استان، گفت: در زمینه خدمات فنی و مهندسی دارای ظرفیت خوبی هستیم که باید زمینه صادرات این خدمات فراهم شود

به گفته او، ۴۰۰ شرکت پیمانکاری در سطح استان همدان مشغول فعالیت هستند که می‌توانند به کشورهای مختلف خدمات ارائه کنند به‌ شرطی که مورد حمایت قرار بگیرند

وی افزود ، ۴۰۰ صادرکننده در استان همدان دارای کارت بازرگانی هستند که در زمینه صادرات انواع محصولات تولیدی استان فعالیت دارند

طبق آمارهای موجود ۱۱۰ قلم کالا از استان همدان به ۲۹ کشور جهان صادر می شود که مهمترین آن سیمان، سیم آلومینیومی، سفال و سرامیک و کشمش است.

استاندار همدان نیز در این مراسم  با بیان اینکه دولت برای فراهم کردن زمینه و زیرساخت‌های رونق و توسعه صادرات غیرنفتی تلاش می‌کند، گفت: این موضوع در استان همدان به صورت ویژه در اولویت مدیران قرار دارد.

«علیرضا قاسمی فرزاد» در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان همدان، اظهار داشت: طی ۹ ماه گذشته حدود ۷۳۰ میلیون دلار کالای تولید شده این استان از گمرکات کشور صادر شده که سهم گمرک همدان از این مقدار ۴۷ میلیون دلار بوده است.

وی رونق صادرات از گمرک همدان را ضروری دانست و از صادرکنندگان و تولیدکنندگان خواست مراودات تجاری خود را از گمرک استان انجام دهند تا در کارنامه تجاری استان درج شود.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: جلوگیری از خام فروشی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و از این‌رو ایجاد ارزش افزوده و فرآوری منابع معدنی و کشاورزی در استان همدان مورد توجه قرار گرفته است.

وی به پیشرفت‌های حاصل شده در بخش پزشکی و هسته ای کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از این توفیقات به رغم فشارهای تحریم‌های ظالمانه به دست آمده است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه دولت برای فراهم کردن زمینه و زیرساخت‌های رونق و توسعه  صادرات غیرنفتی تلاش می‌کند، گفت: این موضوع در استان همدان به صورت جدی در اولویت مدیران قرار دارد.

وی از صادرکنندگان استان برای تاب آوری در شرایط سخت تحریم قدردانی کرد که با صادرات و ورود ارز به کشور حل کننده بخشی از مشکلات هستند.

استاندار همدان همچنین به حمایت دولت از تولیدکنندگان و صنعتگران اشاره کرد و افزود: موانع و مشکلات فعالان اقتصادی در ستاد تسهیل و رفع موانع مورد بررسی قرار می گیرد تا این افراد در فرایند تولید دغدغه ای نداشته باشند.

قاسمی فرزاد گفت: عرصه اقتصاد آوردگاه و رزمگاهی بود که پیروزی رزمندگان اقتصادی کشور بر دشمنان مردم ایران در آن رقم خورد.

نماینده عالی دولت در استان همدان اظهار داشت: خام‌ فروشی در تاریخ ایران از زمان اکتشاف نفت به شکلی ویژه انجام گرفت که جز وابستگی اقتصادی، چیزی به دنبال نداشت.

به گفته وی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خام‌فروشی، رفته‌رفته کنار گذاشته و در راستای عدم وابستگی و رشد و شکوفایی اقتصاد کشور گام‌های اساسی برداشته شد.

استاندار همدان تصریح کرد: با عملیاتی کردن طرح پرهیز از خام فروشی بعد از انقلاب اسلامی، هم منابع و معادن خدادادی تضمین و هم منافع آن به نسل‌های آینده منتقل شد.

وی افزود: در هر زمان که رویکرد جمهوری اسلامی توسعه محور بوده، دشمنان انقلاب و مردم، سعی کرده‌اند تا با تحریم‌ها و دست‌اندازی‌ها مانع ایجاد کنند.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: در دوران تحریم‌های ظالمانه، دانش فنی بسیاری از منابع بومی شد که با توجه به ظرفیت استان همدان می‌توان از منابع و معادن آن در راستای پیشرفت کشور و توسعه استان بهره‌برداری کرد.

نماینده عالی دولت در استان همدان اظهار داشت: تولید کنندگان و فعالان عرصه اقتصاد در شرایط تحریم به مثابه افسران نبرد اقتصادی، جهادی عمل کردند.

، در این آیین از صنایع و واحدهای تولیدی «سیمان هگمتان»، «معدن سرمک»، «آهن و سیلیس آذرخش»، «یاقوت ناب پارس»، «صنایع غذایی سحر»، «فروسیلیس غرب پارس» و «فراپل جم» به عنوان صادرکنندگان برتر استان معرفی و از مدیران این واحدها تقدیر شد.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English