نشست اعضای هیئت نمایندگان با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران
 / EN /  ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

نشست اعضای هیئت نمایندگان با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 3897 تاریخ انتشار : 1400/10/15 توسط 183 نفر دیده شد

نشست اعضای هیئت نمایندگان با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران

غلامحسین شافعی در نشست با اعضای هیئت نمایندگان اتاق همدان مطرح کرد:

اتاق بازرگانی همدان به مسائل پایه‌ای توجه و تمرکز ویژه ای دارد و برنامه محوری در اتاق بازرگانی به معنی این است که اتاق در راه تعالی و اعتلا بخش خصوصی قدم بر می‌دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی  همدان غلامحسین شافعی صبح روز شنبه 11 دی ماه 1400 در نشست با اعضای هیئت نمایندگان اتاق همدان در ابتدا ضمن تقدیر از تلاش های بی وفقه رئیس اتاق همدان در اعتلا جایگاه اتاق در سطح کشور از وی به عنوان یکی از روسای چند بعدی یاد کرد و با اشاره به اینکه توقع کارنامه ای درخشان از وی کاملا وجود دارد، اظهار کرد: اتاق همدان به مسائل پایه‌ای توجه و تمرکز ویژه ای دارد و برنامه محوری در اتاق بازرگانی به معنی این است که اتاق در راه تعالی و اعتلا بخش خصوصی قدم بر می‌دارد.

شافعی با اشاره به اینکه در توسعه فرهنگ تشکل گرایی همدان بیشترین تشکل استانی را در کشور دارد، ادامه داد: استان همدان از نظر تعداد اعضا و وسعت اول نیست اما در توسعه فرهنگ تشکل گرایی اتاق بازرگانی دارای رتبه نخست است و این مهم جای مباهات دارد.

رئیس اتاق ایران در ادامه به موضوع ساختمان جدید اتاق بازرگانی همدان اشاره کرد و با بیان اینکه همت و پشتکار رئیس و اعضای هیئت نمایندگان اتاق همدان در راستای ایجاد یک بنای فاخر و با شکوه بعنوان مامن فعالین اقتصادی استان بسیار ستودنی و قابل تقدیر است افزود همکاری های لازم جهت اتمام این پروژه از سوی اتاق ایران صورت خواهد گرفت و این حرکت اثربخش سرمایه ای گرانبها برای آیندگان و  بخش خصوصی استان خواهد بود.

وی در ادامه به مسائل تامین اجتماعی اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی که پیگیر آن هستیم رفع موانع دست و پاگیر تامین اجتماعی برای فعالین اقتصادی است و در صورت حل ریشه ای این مشکلات بسیاری از مسائل فعالین اقتصادی تسهیل میگردد ، شافعی تاکید کرد: ادعای درستی که بخش خصوصی در رابطه با تامین اجتماعی دارد توجه ویژه به موضوع سه جانبه گرایی در تامین اجتماعی است.

شافعی با تاکید بر اینکه صاحبان اصلی تامین اجتماعی بخش خصوصی، کارگران و تا حدودی بخش دولتی است، بیان کرد: سلطه دولت با اخراج دو بخش دیگر از تامین اجتماعی بر مالکیت ما حکمرانی می‌کند و نتیجه این می‌شود که اکنون تامین اجتماعی نیز وضعیت نامساعدی دارد  و در ادامه نارضایتی از سوی کارگران و کارفرمایان وجود دارد.

شافعی با اشاره به اینکه همه باید به دنبال تقویت مسئله سه جانبه گرایی برویم، ادامه داد: بسیاری از مسائل مورد درخواست ما در دولت جدید به تاخیر افتاده چراکه دولت جدید استقرار کامل نیافته و مسئولان در برخی دستگاه و سازمان‌ها مشخص نشده است.

وی در رابطه با موضوع حسابرسی سازمان تامین اجتماعی افزود: چندی پیش جلسه‌ای با معاون دادستان کل کشور برگزار شد و از هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی هم دعوت بعمل آمد تا در این جلسه حضور داشته باشد و در آن نشست تاکید و ابلاغ شد که سازمان  تامین اجتماعی به هیچ عنوان  حق حسابرسی نداشته و در صورتی که موردی از حسابرسی در استان همدان وجود دارد با مستندات  را برای اتاق ایران ارسال نمایید تا از آن جلوگیری شود.

رئیس اتاق ایران در بخش دیگری از سخنان خود  به انتخابات سال آینده اتاق های  بازرگانی اشاره کرد و افزود، ملتمسانه از همه اعضای اتاق بازرگانی در سراسر کشور می‌خواهم به سمتی حرکت کنند  تا در آینده برای اتاق آبرو بخرند، وی افزود درخواست ما این است که اعتبار اتاق را چوب حراج نزنیم و آنچه مورد انتظار است این است که افرادی به اتاق بازرگانی وارد شوند که آبرو برای اتاق بیاورند، نه اینکه افرادی بیایند که بخشی از آبرو و اعتبار اتاق بازرگانی را هزینه خود کنند،رئیس اتاق ایران تاکید کرد  آینده اتاق نیز بستگی به این موضوع دارد و همه وظیفه داریم برای تعالی و استحکام پارلمان بخش خصوصی، آبروی اتاق را به سمت تعالی پیش ببریم.

رئیس اتاق ایران در ادامه  به موضوع صنعت پرداخت و با بیان اینکه در مسئله صنعت مشکل ریشه‌ای است، تاکید کرد: مشکل صنعت به راحتی هم قابل حل نیست و تا وقتی مشکل صنعت حل نشود مشکلات تولید بصورت ریشه‌ای حل نمی‌شود،وی ادامه داد: چرا این همه آمار و اطلاعات وحشتناک در استان‌ها در مورد صدور پروانه بهره برداری و پروانه تاسیس ارائه می‌شود اما در اقتصاد نتیجه‌ای دیده نمی‌شود و با وجود همه گزارش‌ها باید دید چرا نرخ سرمایه گذاری در ۱۰ سال گذشته صفر بوده است.

شافعی با طرح این سوال که در صنعت ما صنایع بیشتر ارز بر هستند یا ارز آور؟ ادامه داد: بسیاری از صنایع کشور ارز بری دارند و در برخی موارد گرفتار مونتاژ کاری به نام صنعت شده ایم که عایدی جالبی برای کشور نخواهد داشت.

شافعی اضافه کرد: یکی از صنایع بزرگ کشور با ۱۸ هزار پرسنل از ۹۸ تا ۹۹ در مدت یک سال سه میلیارد یورو ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته است؛ این صنعت باعث رشد اقتصادی کشور نمی‌شود و در صنعت مشکل و معضل فراوان وجود دارد.

رئیس اتاق ایران در رابطه با تعهد ارزی با اشاره به اینکه در این رابطه دولت ابلاغیه‌ای به معاون رئیس جمهورارسال نموده و امیدواریم گشایش‌هایی حاصل می‌شود، افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه‌ای اعلام کرد تا پایان سال مسئله حل می‌شود و به نظرم گشایش‌هایی ایجاد خواهد شد.

غلامحسین شافعی به موضوع افزایش قیمت گاز پرداخت و با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۱ قیمت گاز چهار برابر شده است، عنوان کرد: بخش خصوصی با واقعی کردن قیمت انرژی مخالف نیست بلکه با شوک وارد کردن به مسائل اقتصادی مخالف است و قیمت‌ها باید به طریق و شیوه‌ای واقعی شود که به اقتصاد شوک وارد نشود اما شیوه درستی در واقعی کردن قیمت انرژی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه بهبود پایدار معیشت مردم بدون رشد اقتصادی امکان پذیر نیست، ادامه داد: برای درست کردن معیشت ابتدا باید اقتصاد درست شود.

شافعی خاطر نشان کرد تفرق میان تشکل‌های اقتصادی صدمه بالایی به اقتصاد و بخش خصوصی وارد می‌کند، افزود: مذاکراتی با خانه صنعت انجام شده تا این انجمن نیز تحت پوشش اتاق بازرگانی قرار گیرد و امیدوارم با وعده هایی که داده شده این کار را نیز به انجام برسانیم.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English