/ EN /  ۱۳۹۹/۱۲/۱۸


برگزاری کمیته کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور نایب رئیس اتاق همدان

شناسه خبر : 3584 تاریخ انتشار : 1399/11/8 توسط 58 نفر دیده شد

برگزاری کمیته کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور نایب رئیس اتاق همدان

کمیته کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی همدان صبح روز یکشنبه 5 بهمن ماه با حضور علی اکبر فلاح نایب رئیس اتاق همدان،هادی خورشیدی مسئول دبیرخانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی و محمد رضا جعفری رئیس کمیسیون صنایع اتاق همدان و همچنین برخی مسئولین بخش های کارشناسی دستگاه های اجرایی دولتی و تشکل های بخش خصوصی  در سالن جلسات اتاق همدان برگزار شد.
در ابتدا این نشست هادی خورشیدی مسئول دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به برخی مطالب خواستار طرح موضوعات و جمع بندی مطالب قابل طرح در صحن شورای گفتگو جهت رفع موانع و تسهیل امور فعالین اقتصادی گردید.

گفتنی است اعضا در این جلسه بررسی وضعیت تأسیس شهرک صنعتی سیر در استان و بررسی مسائل مطرح شده در کمیسیون صنایع جهت طرح در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار دادند.
محمد رضا جعفری رئیس کمیسیون صنایع اتاق همدان در این جلسه در خصوص مفاصا حساب ، انحصار فروش اقلامی نظیر ورق فولاد مبارکه تنها در بورس کالا، کاهش سهمیه خرید مواد اولیه از بورس بدون اطلاع وزارت صمت و شرکت تولیدی ، تکرار ثبت فاکتور فروش هم در سامانه مالیاتی و هم در سامانه جامع تجارت ، عدم تخصیص تعدیل در قراردادها را مطرح نمودند . 
وی اظهار داشت متاسفانه فروش ورق که جز اصلی ترین مواد اولیه بسیاری از تولیدکنندگان است تنها در بورس عرضه میشود و تنها خودروساز و لوازم خانگی امکان  خرید از بورس را دارند در حالی که سایر تولیدکنندگان نظیر این شرکت در تنگنا و حتی توقف خط تولید قرار می گیرند .  
جعفری افزود بسیاری از سهمیه های خرید مواد اولیه در بورس بدون توجیه و اطلاع مجموعه های تولیدی کاهش یافته است که باعث ایجاد مشکلات جدی در واحدهای تولیدی شده است.
در ادامه میرزایی مسئول انجمن سیر اظهار داشت در خصوص تأسیس شهرک صنعتی سیر بنده پیگیر این موضوع بوده ودر سازمان جهاد کشاورزی واحد امور اراضی در این خصوص جلساتی داتیم. وی تاکید کرد پیش بینی شده در این شهرک 70 واحد تولیدی سیر فعالیت داشته باشند و این زمین متعلق به منابع طبیعی می باشد .  

در ادامه علی اکبر  فلاح -نایب رئیس و مشاور  روابط کار و  امور تأمین اجتماعی اتاق همدان تاکید کرد  در مورد استقرار این شهرک در خصوص  فاصله شهر و حریم شهری ضوابط خاصی تعریف شده که این موضوع باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد وی در ادامه تاکید کرد در اصلاح قانون که از ابتدای سال ۹۵ اجرا گردیده و طبق ماده 30 بخشنامه ارزش افزوده واحدهای تولیدی برای رسیدگی مالیاتی با مصوبه وزیر می توانند به بانک مراجعه کنند و تراکنش بانکی را بگیرند عمومیت داده شده، در صورتیکه موضوع برای اخذ مالیات های ارزش افزوده از طریق همه فعالین اقتصادی پیگیری شده ولی رأی عمومی نیست که برای همه موارد استثنا قائل شده باشد ،ایشان افزود نامه ای نیز در این خصوص  برای استانداری و اتاق های سراسر کشور و اتاق ایران و امور مالیاتی ارسال شده که در شورای گفتگوی ایران نیز نیاز به پیگیری دارد .
 

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English