/ EN /  ۱۳۹۹/۰۸/۰۳


سی و یکمین نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

شناسه خبر : 3526 تاریخ انتشار : 1399/6/27 توسط 69 نفر دیده شد

سی و یکمین نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی


سی و یکمین نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با دستور جلسه بررسی مسائل امور بانکی،شرکت های دانش بنیان،ارزش گذاری گمرکی کالاهای صادراتی ، طرح موضوع انباشت سیب زمینی و افت شدید قیمت داخلی این محصول  و برخی دیگر از موانع امور قعالین اقتصادی استان با حضور ظاهر پورمجاهد معاون امور اقتصادی استاندار ،علی اصغر زبردست دبیر شورا و مدیران ارشد دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با اشاره به نارضایتی برخی از فعالان اقتصادی استان گفت: تجدیدنظر در ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی ضروری است و گمرک در این رابطه اقدام کند.

علی اصغر زبردست شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: در راستای تسهیل در صادرات استان و کسب تعهد ارزی واقعی از صادرکنندگان نیازمند مساعدت گمرک هستیم.

وی خاطرنشان کرد: طبق ماده ۱۶ قانون امور گمرکی، گمرک موظف است که ارزش گمرکی را بر اساس قیمت فروش کالا و هزینه‌های متعلقه را بر اساس اسناد ارائه شده توسط صادرکنندگان تعیین کند.

زبردست خواستار تفویض اختیار و تشکیل کمیته‌های ارزشگذاری کالاهای صادراتی به صورت استانی شد تا رفع مشکلات و گرفتاری فعالان اقتصادی با شتاب بیشتری انجام شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: در پی اعلام اسامی صادرکنندگان از سوی بانک مرکزی و تاکید دولت بر بازگشت ارز حاصل از صادرات برخی از فعالان اقتصادی استان به تفاوت ارزش گمرکی درج شده در پروانه گمرکی و قیمت واقعی محصولات صادراتی اعتراض دارند.

۷۷ قلم کالا از استان همدان به  ۲۸ کشور جهان صادر می‌شود.

طبق اعلام بانک مرکزی از ۲ هزار و ۵۰۰ صادرکننده متعهد به بازگشت ارز حاصل از صادرات کشور ۱۰۰ نفر در استان همدان هستند.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان تحت حمایت دولت قرار دارند و معافیت مالیاتی، پرداخت تسهیلات با سود کم و تامین زیرساخت برای استقرار این واحدها نمونه‌هایی از پشتیبانی دولت است.

ظاهر پورمجاهد شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان را به هر طریق که بتوانیم حمایت می‌کنیم تا به مرحله تولید انبوه و صادرات برسند.وی از بانکهای استان خواست: برای پرداخت تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان مجوز پارک علم فناوری را بپذیرند و این افراد را درگیر مسایل و گرفتاری‌های عدیده نکنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به استعدادهای خوبی که جذب پارک علم و فناوری شده تاکید کرد: تولیدات این جوانان ارزشمند است و برای برداشتن موانع پیش روی آنها باید تلاش کنیم.

پورمجاهد خاطرنشان کرد: محصولاتی که پروسه تولید را در پارک علم و فناوری می‌گذرانند از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات توسط بانک عامل به عنوان جبران کسری وثیقه غیرقانونی است تاکید کرد: این کار خلاف قانون است و با متخلفان برخورد می‌شود. 

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان واحدهای صنعتی موجود برای اجرای طرح توسعه مشکلی ندارند و اگر اهلیت و صلاحیت آنها برای ما محرز شود در اولویت نیز قرار می‌گیرند. 

پورمجاهد حفظ خطوط تولید و اشتغال موجود را وظیفه مسوولان استان دانست و افزود: در سال جهش تولید این راهبرد را به صورت ویژه پیگیری کرده و برای جذب سرمایه گذاران جدید تلاش می‌کنیم. 

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English