/ EN /  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸


سی امین نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان

شناسه خبر : 3518 تاریخ انتشار : 1399/5/16 توسط 87 نفر دیده شد

سی امین نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان

سی امین نشست اعضای شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استاتن همدان عصر روز چهارشنبه 15 مرداد ماه 99 با حضور استاندار و رئیس شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی ،علی اصغر زبردست رئیس اتاق همدان و دبیر شورا ،حسن خانجانی دادستان عمومی و انقلاب همدان و دیگر مسئولین ارشد استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان اعضا در این نشست در مورد مشکلات تعهدات ارزی صادرکنندگان مربوط به سالهای 97 و 98 و تعلیق کارتهای بازرگانی ، مشکل گاوداری 4000 رأسی تلیسه نمونه امید ،موضوع کمبود نهاده های دامی و حق العمل کاری مربوطه و برخی دیگر از مشکلات فعالین اقتصادی استان به بحث و گفتگو پرداختند.

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان در این نشست  با تاکید بر بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: آمار و اطلاعات بانک مرکزی با حقیقت اختلافاتی دارد که نیازمند بازنگری و بروزرسانی است.

اصغر زبردست شامگاه چهارشنبه در جلسه اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: طبق اعلام بانک مرکزی از ۲ هزار و ۵۰۰ صادرکننده متعهد به بازگشت ارز حاصل از صادرات کشور ۱۰۰ نفر در استان همدان هستند.

وی اضافه کرد: از ۲۷ میلیارد دلار تعهد ارزی صادرکنندگان در کل کشور طبق آمار بانک مرکزی ۹۱ میلیون دلار مربوط به فعالان اقتصادی این استان است.

دبیر شورای گفتگو تصریح کرد: این آمار با اطلاعات ما اختلافاتی دارد و در واقع این افراد تنها ۳۰ میلیون دلار تعهدات ارزی دارند که باید به چرخه اقتصادی برگردانند.

زبردست خواستار بازنگری و بروزرسانی اطلاعات بانک مرکزی شد و تاکید کرد: باید پایش و ارزیابی‌هایی برای راستی آزمایی تعهدات ارزی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب به جهش تولید تاکید دارند و تعلیق کارت‌های بازرگانانی مانع توسعه تولید است و نه تنها حلال مشکلات نیست بلکه به گرفتاری‌های فعالان اقتصادی می افزاید.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان افزود با اشاره به مهلت چهار ماهه دولت به صادرکنندگان برای برگشت ارز افزود: دولت مهلت بیشتری را به فعالان اقتصادی برای بازگشت ارز بدهد.

علی اصغرزبردست خاطر نشان ساخت: دولت با تدبیر ویژه می‌تواند این مشکلات را مدیریت و مانند گذشته از تولیدکنندگان و صادرکنندگان حمایت و پشتیبانی کند.

 

استاندار همدان با قدردانی از احساس مسوولیت صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: عمل به تعهدات ارزی وظیفه فعالان اقتصادی و کمک به دولت برای اداره کشور است.

سید سعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در جلسه اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: شرایط کشور ویژه است و با اعمال شدیدترین تحریم‌ها تحت فشار قرار داریم و تنها با اتکا به توان داخل و مقاومت در برابر قلدری و زورگویی می‌توانیم مقاومت کنیم.

وی ادامه داد: امنیت، آرامش و استقلال کنونی متعلق به همه است و نه تنها فعالان اقتصادی بلکه همه مردم موظف به حفظ و استمرار آن هستند.

استاندار همدان گفت: فعالان اقتصادی استان با اصل بازگشت ارز موافق هستند و آن را وظیفه و رسالت خود می دانند و این احساس مسوولیت ستودنی است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: اداره کشور نیازمند ارز است و عمل به تعهدات ارزی برای روان سازی گردش چرخهای اقتصادی بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: خواسته فعالان اقتصادی در زمینه رفع موانع برگشت ارز به معاون اول رییس جمهوری و رییس بانک مرکزی مکاتبه می شود تا مشکلات برطرف شود.

استاندار همدان یادآوری کرد: اگر چه این تصمیم ملی است اما برای کمک به صادرکنندگان و تسهیل امور مسائل و مشکلات به مسوولان کشوری اعلام می شود تا نارضایتی فعالان اقتصادی حل شود.

شاهرخی از گمرک استان خواست تفاوت بین ارزش گمرکی درج شده در پروانه گمرکی و قیمت واقعی محصولات صادراتی را رسیدگی کند.

استاندار همدان نظارت بر توزیع نهاده های دامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: نهاده به اندازه کافی تولید و وارد می شود اما راه های انحراف آن نیازمند کنترل بیشتری است تا به دست تولیدکنندگان واقعی برسد.

وی گفت: تولیدکنندگان مرغ انتظار نداشته باشند ضررو زیان وارد آمده در ماه های گذشته بر اثر کرونا را با افزایش نرخ مرغ و کاهش قدرت خرید مردم جبران کنیم.

شاهرخی از تعامل مرغداران با مصرف‌کنندگان قدردانی کرد و افزود: به دنبال راهکارهایی برای جبران خسران وارد آمده به این بخش از تولیدکنندگان و اصلاح قیمت هستیم.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English