/ EN /  ۱۳۹۹/۰۶/۲۸


آغاز ثبت‌نام متقاضیان حضور در فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه از 7 تیر

شناسه خبر : 3497 تاریخ انتشار : 1399/4/3 توسط 137 نفر دیده شد

آغاز ثبت‌نام متقاضیان حضور در فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه از 7 تیر

مراسم روز ملی صادرات، همه‌ساله در تاریخ 29 مهرماه برگزار می‌شود و فرصتی برای تقدیر از صادرکنندگان نمونه کشور به شمار می‌آید. تا سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی برگزاری این مراسم بود تا اینکه عاقبت نقد و نظر بخش خصوصی در این زمینه شنیده شد و با اعلام رضا رحمانی وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت، مسئولیت برگزاری این مراسم از امسال به اتاق ایران سپرده شد.

با واسپاری مسئولیت برگزاری مراسم روز ملی صادرات به اتاق ایران، کارگروه انتخاب صادرکننده برتر در پارلمان بخش خصوصی تشکیل شده تا ضمن زمینه‌سازی برای برگزاری باشکوه این مراسم، مقدمات ثبت‌نام از متقاضیان حضور در فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه را نیز به انجام برساند.

اولین نشست این کارگروه در اردیبهشت امسال، با حضور نمایندگان سازمان توسعه تجارت، گمرک، بانک مرکزی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان ملی استاندارد و معاونت های اتاق ایران برگزار شد، محمدرضا رمضانی، دبیر کل اتاق ایران، در این جلسه اعلام کرد: برای برگزاری مراسم امسال روز ملی صادرات، اتاق ایران با ارسال دعوت‌نامه‌ای به روسای سه قوه در نظر دارد تا در آخرین مراسم روز ملی صادرات در دولت دوازدهم، میزبان رئیس‌جمهور باشد تا دغدغه‌های صادرکنندگان در حضور ایشان نیز مطرح شود.

طبق اعلام علی ملایی، معاون کسب و کار اتاق ایران، علاقه‌مندان به حضور در فرایند انتخاب : صادرکنندگان نمونه سال 1399 می‌توانند از شنبه هفته آینده 7 تیرماه می‌توانند با مراجعه به آدرس ed.iccima.ir نسبت به ثبت‌نام آنلاین برای شرکت در انتخاب صادرکنندگان برتر در مراسم روز ملی صادرات امسال اقدام کنند. البته ثبت‌نام آزمایشی این فرایند از امروز آغاز شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وب سایت بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، نسبت به تکمیل مدارک و مستندات موردنیاز اقدام کرده و به‌صورت آزمایشی مراحل ثبت‌نام را طی کنند؛ اما ثبت‌نام اصلی از شنبه آینده، 7 تیرماه 99 آغاز خواهد شد.

او افزود: با عنایت به مصوبات کمیته موضوع ماده «2» مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و همچنین بسته سیاستی نحوه رفع تعهد ارزی سال 1399 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تصمیم کارگروه انتخاب صادر کنندگان نمونه کشوری، صرفاً متقاضیان در صورت رفع تعهدات ارزی خود بر اساس بسته فوق الذکر، امکان شرکت و انتخاب در فرآیند مزبور را خواهند داشت.

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان همدان

آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English